Logo Tasarımı
Hakkımızda
Ne Yaparız?
Projelerimiz
Vcrea
Teklif İste
İletişim
Tüm Kategoriler
Grafik Tasarım
Web Tasarım
Fotoğraf
Yaygın Olarak Kullanılan Grafik Tasarım Programları Nelerdir?

Grafik tasarım her geçen gün kendini geliştirmiş ve sürekli yenilikçi atılımlar ortaya çıkmaya başlamıştır. İhtiyaçlara göre düzenlemeler  ve yenilikçi tasarımlar yapabilmek için uygun ve kaliteli grafik programları kullanmak gerekmektedir. 

Günümüzde oldukça fazla sayıda grafik programı bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın kullanılanlara değinecek olursak başlıca tercih edilenleri şunlardır.

PhotoScape

Kullanıcıların dünyada en çok tercih ettiği resim düzenleme programlarından biridir.  Resimleri özgün bir şekilde değiştirebileceğiniz ve farklı efektler katabileceğiniz, birden fazla resmi  tek bir platform altında toplayabileceğiniz bir programdır.  Ayrıca istediğiniz resimleri animasyon haline getirerek tasarımlarınıza farklı bir görünüm kazandırmanızı sağlar.

Picasa

Profesyonel  bir resim düzenleme programı olmakla birlikte, düzenlediğiniz resmi anlık olarak istediğiniz platformda paylaşma imkanı sunmaktadır.  Programın en çok dikkat çeken özelliği yüz tanıma özelliğidir. Resimdeki yüzleri kolay bir şekilde tanıyabilmektedir.  Ayrıca taşıma, aktarma, albüm oluşturma gibi gelişmiş özellikleri sayesinde tercih konusu olmaktadır.

Adobe Photoshop

Profesyonel bir fotoğraf düzenleyici olarak kullanılmaktadır.  Sürekli kendini yenileyen bir program olmakla birlikte çoğu kurumsal firma ve kişi tarafından tercih edilmektedir.  Yeni şık hali ve kullanışlı arayüzüyle size yüksek ölçüde performans sunmaktadır. Görselleri  istediğiniz şekilde, istediğiniz tonlarda dizayn etmenizi sağlar.

ProShow Producer

Slayt gösterilerinin en canlı, dikkat çekici ve bir o kadar da profesyonel yapılmasını sağlayan bir yazılımdır. İstediğiniz formatta ayarlama yapabilir ve beğenmediğiniz veya bozuk yerleri düzeltebilirsiniz. Her türlü gönderme, yayınlama, paylaşma işlemlerini farklı platformlarda gerçekleştirme imkanı sunar. Bu sayede sevdikleriniz için slayt hazırlayabilir ve gönderebilirsiniz.

AutoCAD

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan teknik çizim ve tasarım programıdır. Fonksiyonel olarak En gelişmiş özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkmıştır. Birçok iş alanına hitap etmektedir. Mimar, mühendis, tasarımcı gibi çoğu kişinin 3 boyutlu çalışmalarını kullanılabilir hale getirmektedir. Birçok çizimin bu programa aktarılabilmesi sayesinde profesyonel bir iş imkanı sunmaktadır.